Пухові спальні мішки

Спальник Deuter Astro 250 L Спальник Deuter Astro 250 L 8280 грн.
Код товару: 02375
Спальник Deuter Astro 400 Спальник Deuter Astro 400 9200 грн.
Код товару: 02376
Спальник Sierra Designs Mobile Mummy 800F 15 Long Спальник Sierra Designs Mobile Mummy 800F 15 Long 15540 грн.
Код товару: 05122
Спальник Sierra Designs Mobile Mummy 800F 15 Regular Спальник Sierra Designs Mobile Mummy 800F 15 Regular 14700 грн.
Код товару: 05121
Спальник Deuter Astro 250 Спальник Deuter Astro 250
Товар недоступний
Код товару: 02374
Спальник Deuter Astro 400 L Спальник Deuter Astro 400 L
Товар недоступний
Код товару: 02377

Пуховий спальник — бажаний елемент спорядження практично кожного туриста. Вони легкі, теплі, дуже компактні порівняно з синтетичними більш розповсюдженими моделями. Але є і недоліки — пухові спальники бояться вологи більше за синтетику не зважаючи на прогрес та нові технології у захисті пуху від вологи, він все ж страждає від контакту з водою. З цієї причини під час походу потрібно не забувати просушувати пухові речі при першій же нагоді. Також пух є суттєво дорожчим порівняно з синтетичними утеплювачами навіть найвищої якості. Це обумовлено складністю виробництва пуху, його обробки.

Якщо ви вирішили купити пуховий спальник, важливо знати про їх основні характеристики та параметри, за якими слід обирати потрібну модель.

Коли потрібен пуховий спальник?

При виборі пухового спальника найчастіше керуються потребою у зменшенні ваги спорядження. Спальники з пухом є суттєво легшими за синтетичні аналоги на ту ж температуру. Як правило, навіть в 2-3 рази. Хороший зимовий спальник з якісними тканинами та топовим пуховим наповнювачем може мати вагу навіть менше за 1 кілограм. В той же час його аналог з найкращим синтетичним утеплювачем та найтоншими тканинами навряд буде легшим за 2-2,5 кг.

Пухові спальники обирають альпіністи, гірські туристи, які потребують великої кількості спеціального спорядження для сходжень, а тому економлять вагу та об'єм. Пуховим спальникам також надають перевагу любителі соло-походів та легкохідного туризму, або ж ті, хто ходить в тривалі походи, експедиції. З пуховими спальниками у співвідношенні вага/утеплення досі не може змагатися жоден синтетичний замінник.

Важливі характеристики пуху в спальних мішках

В туристичних виробах та одязі використовуються два основних види пуху: гусячий та качиний. Також в світі існують вироби з гагачого пуху (гага — полярна качка), які є суттєво дорожчими через складність збирання такого пуху та обмежену його кількість взагалі у світі. Гусячий пух при правильному догляді та зберіганні в належних умовах може прослужити в 2-3 рази довше качиного, проте вироби з ним є і дорожчими. Але більшість пухових туристичних спальників все ж виготовляються з гусячого пуху. Він має свої характеристики, які важливо розуміти при виборі спальника.

Fill Power — потужність наповнювача. Це показник, що відображає здатність утеплювача відновлювати свій об'єм після стискання. Наприклад показник FP 850 означає, що одна унція пуху здатна заповнити простір об'ємом в 850 кубічних дюймів. В туристичних спальниках нижньою адекватною межею якості пуху прийнято вважати FP 550-600. Це завичай дешеві пухові спальники. Найкращі моделі можуть мати наповнення пухом FP 850 і навіть FP 900. Але це суттєво позначається на їх ціні, тому пух найвищої якості, як правило, використовуються для топових моделей спальників, пухового одягу для висотного альпінізму тощо. При виборі нормального пухового спальника для не надто суворих умов, звичайних туристичних походів можна орієнтуватися на пух середньої якості з показником FP 650-800.

Низький показник Fill Power не свідчить про погану якість пуху. Просто для досягнення того ж ефекту, такого пуху буде потрібно більше, а отже і вага кінцевого виробу буде вищою. В туристичних спальниках це важливий нюанс, тому купуючи пуховий спальник, треба враховувати саме співвідношення температури і ваги.

Також варто зауважити, що є невеликі відмінності між методиками тестування пуху, прийнятими в Америці та Європі: американський стандарт IDFB дає трохи більші показники, аніж європейський EN 12131. Тому при виборі пухового спальника, порівнюючи моделі, варто або додатково уточнити за яким стандартом тестовано пух, або принаймні розуміти країну походження бренду та на який ринок більш орієнтований виробник. Якщо пух за американським стандартом має FP 750, то за європейським його можна приблизно прирівняти до FP 700. Тобто різниця складатиме близько 50 одиниць.

Кількість наповнювача. Зазвичай окрім загальної ваги спального мішка в його характеристиках вказується також окремий показник — вага пуху, яким наповнено спальник. Цей показник разом з Fill Power дозволяє опосередковано оцінити теплоту моделі, та порівняти її з іншими. Також це дає розуміння, на скільки "важкою" в загальній масі виробу є тканина, блискавка та фурнітура. Якщо спальник має кілька ростовок або інших модифікацій (наприклад жіночу версію), кількість наповнювача в них також буде відрізнятися.

Співвідношення пух/перо — це ще один показник якості наповнювача. Зазвичай його можна зустріти у вигляді пари цифр, наприклад: 80/20 або 90/10. Чим більшою є перша цифра (відсоток пуху), тим кращим вважається наповнювач. Але присутність пера також відіграє свою важливу роль в "розпушенні" спальника після діставання його з компресійного мішка.

Гідрофобна обробка пуху. Найбільший ворог натурального пуху — вода. Якщо синтетичний утеплювач в мокрому стані так-сяк продовжує зберігати тепло, то пух намокає значно швидше і в вологому стані абсолютно не придатний до збереження тепла. Крім того, після намокання пух збивається і розпушити його після висихання не так просто. Для зменшення ризиків, пов'язаних з вологою, пух для спальників обробляють спеціальними хімічними засобами, що надають найтоншим його ворсинкам можливість відштовхування води. Цим дуже сильно подовжується термін життя пухового спальника та збереження утеплюючих властивостей.

Температурні показники спальних мішків

Спальники відповідальних виробників сертифікуються за стандартом EN 13537 або за більш новим стандартом ISO 23537‐1. Відповідно до них на спальному мішку можуть розміщуватися декілька показників температур, які характеризуються можливість використання спальника в різних погодних умовах.

  • Max — верхня гранична температура, при якій звичайний чоловік може спати без надмірного потовиділення. Часто не вказується в характеристиках спальників.
  • Comfort — температура комфорту. Мінімальна температура при якій звичайна жінка може спати в розслабленій позі не прокидаючись. На цю температуру варто орієнтуватися при виборі жіночого спальника.
  • Limit — нижня гранична температура. Мінімальна температура, при якій звичайний чоловік може спати 8 годин у позі зародка не прокидаючись. Радимо орієнтуватися на цей показник, якщо необхідно вибрати спальник для чоловіка.
  • Extreme — екстремальна температура, при якій жінка зможе знаходитися (знаходитися, а не спати!!!) в спальнику протягом 6 годин без ризику загинути від переохолодження. Проте при такій температурі є суттєвий ризик гіпотермії та інших порушень здоров'я. Це небезпечна межа, орієнтуватися на яку слід лише людям з досвідом походів в холодних умовах.

При виборі спального мішка слід усвідомлювати, що лабораторні показники, зазначені на спальниках виробниками, отримані в штучно створених умовах і не можуть повністю відображати умови туристиних походів. На реальну можливість спати в спальнику також впливають вологість повітря, вітер, втома людини, рівень гідратації, вік, особливості організму, хвороби та безліч інших показників. Використовувати температури спальників, тестованих за одним стандартом можна для порівняння різних моделей між собою. Спальні мішки, на яких не зазначено інформацію про сертифікацію, слід купувати обережно, оскільки ніяких гарантій про справжню якість немає та можливості теплозбереження визначити для них важко. Часто такі спальники виробляються без нормального тестування, досвіду розробників та отримують температурні маркування "на око". В нашому магазині завжди можна розраховувати на чесну консультацію про температурні режими спальних мішків та експертну оцінку можливостей спальників без сертифікатів.

Де купити пуховий спальник?

Визнаними виробниками пухових спальників, на яких точно варто звертати увагу є такі відомі бренди: Sea To Summit, Sierra Designs, Mountain Equipment, Cumulus, Therm-A-Rest та інші.

Вибрати правильну модель та купити пуховий спальник для походів, туризму, альпінізму, подорожей чи кемпінгу можна в магазині туристичного спорядження Top Rope. Наші фахівці з багаторічним досвідом походів та різноманітних пригод залюбки допоможуть вибрати потрібну модель за вашими вимогами. Також в нашому магазині можна замовити пуховий спальник з моделей, доступних у постачальників та виробників. Купити спальник та отримати консультацію можна в магазині у Полтаві, або за телефонами магазину. Доставка замовлень можлива по Україні різними поштовими службами, в такі міста, як Львів, Житомир, Вінниця, Кременчук, Київ, Хмельницький, Ужгород, Кропивницький, Луцьк, Одеса, Чернігів, Черкаси, Харків, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Миколаїв, Кам'янець-Подільський, Біла Церква, Олександрія, Дніпро, Суми та інші.

Навіть купивши найкращий пуховий спальник, не варто думати, що він служитиме вічно. Пухові вироби вимагають особливого догляду, дбайливого зберігання в розправленому стані, а також відновлення вологозахисних властивостей при потребі. Крім того, прання пухових спальників дуже не бажане. Для збереження їх в чистому вигляді та захисту від бруду з одягу, а також виділень зі шкіри і вологи, варто обов'язково використовувати вкладиші в спальник.

Залиште своє ім’я та номер телефону і ми зателефонуємо Вам в робочий час.



Написати в Telegram
Написати в Viber
Замовити дзвінок
Всі контакти