Спальники для зими

Спальник Kelty Tuck 20 Regular Спальник Kelty Tuck 20 Regular 5040 грн.
Код товару: 04666
Спальник Pinguin Comfort PFM Спальник Pinguin Comfort PFM 4797 грн.
Код товару: 04753
Спальник Pinguin Expert CCS Спальник Pinguin Expert CCS 6903 грн.
Код товару: 03931
Спальник Pinguin Spirit CCS Спальник Pinguin Spirit CCS 6240 грн.
Код товару: 03932
Спальник Pinguin Topas CCS Спальник Pinguin Topas CCS 5694 грн.
Код товару: 03923
Спальник Sierra Designs Mobile Mummy 800F 15 Long Спальник Sierra Designs Mobile Mummy 800F 15 Long 15540 грн.
Код товару: 05122
Спальник Sierra Designs Mobile Mummy 800F 15 Regular Спальник Sierra Designs Mobile Mummy 800F 15 Regular 14700 грн.
Код товару: 05121
Спальник Sierra Designs Synthesis 20 Long Спальник Sierra Designs Synthesis 20 Long 8190 грн.
Код товару: 05119
Спальник Sierra Designs Synthesis 20 Regular Спальник Sierra Designs Synthesis 20 Regular 7350 грн.
Код товару: 05118
Спальник Sierra Designs Synthesis 20 Regular W Спальник Sierra Designs Synthesis 20 Regular W 8400 грн.
Код товару: 05120
Спальник Slumberjack Boundary 20 Regular Спальник Slumberjack Boundary 20 Regular 3990 грн.
Код товару: 04665
Спальник Trimm Arktis Спальник Trimm Arktis 4235 грн.
Код товару: 00322
Спальник Trimm Balance Спальник Trimm Balance 3995 грн.
Код товару: 00323
Спальник Trimm Divan Спальник Trimm Divan 4125 грн.
Код товару: 00663
Спальник Trimm Gant Спальник Trimm Gant 4945 грн.
Код товару: 00835
Спальник-вкладиш COCOON Innerbag Спальник-вкладиш COCOON Innerbag 7560 грн.
Код товару: 05049
Спальник-конденсатник COCOON Overbag Спальник-конденсатник COCOON Overbag 7980 грн.
Код товару: 05048
Спальник Nordisk Gormsson -20° Medium Спальник Nordisk Gormsson -20° Medium
Товар недоступний
Код товару: 04823
Спальник Pinguin Comfort Спальник Pinguin Comfort
Товар недоступний
Код товару: 02656
Спальник Pinguin Comfort Junior Спальник Pinguin Comfort Junior
Товар недоступний
Код товару: 02658
Спальник Pinguin Comfort Lady Спальник Pinguin Comfort Lady
Товар недоступний
Код товару: 02657
Спальник Pinguin Spirit Спальник Pinguin Spirit
Товар недоступний
Код товару: 02174
Спальник Trimm Balance Junior Спальник Trimm Balance Junior
Товар недоступний
Код товару: 00371
Спальник Trimm Traper Спальник Trimm Traper
Товар недоступний
Код товару: 00665

Зимові спальники — особлива категорія туристичного спорядження, адже на відміну від міжсезонних та літніх моделей до їх вибору слід ставитися значно відповідальніше. Від якості зимового спальника сильно залежить безпека та здоров'я туриста, альпініста чи військового в складних умовах високогір'я, в холодну пору року в туристичному походів чи інших умовах, де температура повітря опускається до низьких позначок.

Купити зимовий спальник — це важлива задача, яка вимагає уважного підходу та зваженого вивчення всіх можливих варіантів вибору. Найкраще обирати спальники зимового типу, які мають оптимальне співвідношення теплоізоляційних властивостей до ваги, а також достатньо хорошу обробку від вологи. Зимові спальники можуть мати утеплюючий шар з величезного спектру матеріалів. Зокрема пухові спальники для зими відомі своєю невеликою вагою та здатністю добре утримувати тепло. Синтетичні спальники для зими залишаються найбільш популярним вибором для туристів та любителів активного відпочинку. Однією з головних переваг синтетичних спальників є їх універсальність, стійкість до вологи та менша ціна.

При виборі зимового спальника також варто зважати на такі характеристики, як температурний режим використання, вага та розмір, тип застібки, наявність водовідштовхувальної обробки. Важливо також звернути увагу на технології, які використовуються при виробництві спальників, такі як "теплі шви" або додаткова ізоляція окремих зон (ноги, капюшон тощо). На ринку існує багато відомих брендів зимових спальників, які мають свою унікальну технологію та дизайн. До них відносяться такі відомі бренди, як Pinguin, Nordisk, Deuter, Kelty, Sierra Designs, Trimm, Cumulus, The North Face та інші.

Зимовий спальник — це важлива частина екіпірування, яку варто обирати з уважністю та залежно від індивідуальних потреб. Не варто розраховувати, що дешевий спальник на синтепоні або інших "базарних" утеплювачах зможе зберегти тепло тривалий час та прослужить довго. Так само не може існувати хорошого універсального спальника, який однаково добре буде слугувати вам в літню спеку та в зимові морози. Для кожних умов варто планувати наявність окремого спального мішка, що відповідатиме умовам походу, погоді та клімату.

Утеплювачі для зимових спальників

Пухові спальники — легкі та теплі. Якщо порівнювати їх з синтетичними моделями, це найкомпактніший з варіантів при тій же здатності зберігати тепло. В якості наповнювача найчастіше використовують гусячий пух, рідше — качиний. Така екзотика як гагачий пух зараз використовується рідко через дефіцитність та складність отримання такого пуху. Порівняно з синтетичними утеплювачами, натуральний пух здатен тримати набагато більший об'єм, в якому і зберігається тепле повітря. Для оцінки якості пуху використовується показник Fill Power. Саме він дає можливість оцінити на скільки об'ємним є конкретний зразок пуху. Прийнятним для використання в бюджетних спальниках є пух з показником FP 650. Хороший пух — 750-800 FP. Найкращий та найдорожчий пух — 850-950 FP.

Пух, що використовується в сучасних виробах, найчастіше проходить обробку спеціальними речовинами, які роблять його більш стійким до намокання. Також зовнішня тканина спальників зазвичай має обробку від вологи DWR (Durable Water Resistance). Це не дає 100% гарантії, але висушити такий спальник після випадкового потрапляння дощу чи конденсату стає реальніше. Якщо ви збираєтеся купити зимовий пуховий спальник, потрібно подбати також і про захист від вологи для нього. Окрім сну в наметі, а не на відкритому просторі, корисною буде наявність гермомішка по розміру спальника для його захисту при транспортуванні.

Важливою перевагою пухових спальників є їх вага та розміри в упакованому стані. Вони зазвичай легші та компактніші, ніж синтетичні аналоги, що дозволяє зберігати в наплічнику більше інших необхідних речей під час походів та подорожей. Втім, якщо пуховий спальник намокає, його набагато складніше висушити та повернути до стану, коли він буде здатен зберігати тепло.

Зимовий синтетичний спальник — хороший вибір для вологої погоди та мінливих умов перебування. На передньому краї утеплення — синтетичні наповнювачі торгівельних марок Thermolite® або Primaloft® різних версій. Також прогресивні виробники застосовують інші сучасні матеріали, що мають більш ефективне співвідношення теплоізоляція-вага, аніж дешеві та холодні Hollowfiber чи синтепон. Синтетичні матеріали швидко сохнуть, не викликають алергії, простіші в догляді, аніж пухові наповнювачі. Якісна синтетика має м'яке і гнучке волокно, часто оброблене силіконом або іншими засобами для покращення вологовідштовхування та рівномірного заповнення виробу.

На відміну від пухових спальників, синтетичні моделі критично не страждають від намокання, завдяки чому їх можна використовувати у різних умовах, включаючи дощову погоду з високою вологістю повітря. Крім того, синтетичні спальники більш довговічні та зберігають свою теплову ізоляцію навіть після багаторазових прань. Саме з цих причин пухові спальники для ЗСУ не підходять, оскільки максимально швидко втрачають свої властивості і перетворюють на абсолютно непридатну річ. Нарешті, важливо зазначити, що синтетичні спальники є більш доступним варіантом в порівнянні з пуховими. Це означає, що вони можуть стати оптимальним вибором для тих, хто хоче отримати якісний та функціональний спальник, не витрачаючи при цьому багато грошей. Зважаючи на всі ці переваги, синтетичні спальники можуть стати ідеальним варіантом для тих, хто шукає надійний та функціональний спальник для активного відпочинку. Вибір залишається за вами, але варто розглянути всі можливості, щоб знайти той, який найкраще відповідає вашим потребам та бюджету.

Популярні зимові спальники з хорошим утеплювачем та адекватною вагою: Pinguin Expert, Pinguin Topas, Pinguin Spirit. Технологічний утеплювач цих моделей дозволяє розраховувати на комфортний сон при досить низьких температурах в туристичному поході, мандрівках взимку, а також для військових — спальники не бояться вологи, їх можна відносно швидко висушити при намоканні на відміну від пухових спальників.

Температурні показники зимових спальників

Спальники відповідальних виробників сертифікуються за стандартом EN 13537 або за більш новим стандартом ISO 23537‐1. Відповідно до них на спальному мішку можуть розміщуватися декілька показників температур, які характеризуються можливість використання спальника в різних погодних умовах.

  • Max — верхня гранична температура, при якій звичайний чоловік може спати без надмірного потовиділення. Часто не вказується в характеристиках спальників.
  • Comfort — температура комфорту. Мінімальна температура при якій звичайна жінка може спати в розслабленій позі не прокидаючись. На цю температуру варто орієнтуватися при виборі жіночого спальника.
  • Limit — нижня гранична температура. Мінімальна температура, при якій звичайний чоловік може спати 8 годин у позі зародка не прокидаючись. Радимо орієнтуватися на цей показник, якщо необхідно вибрати спальник для чоловіка.
  • Extreme — екстремальна температура, при якій жінка зможе знаходитися (знаходитися, а не спати!!!) в спальнику протягом 6 годин без ризику загинути від переохолодження. Проте при такій температурі є суттєвий ризик гіпотермії та інших порушень здоров'я. Це небезпечна межа, орієнтуватися на яку слід лише людям з досвідом походів в холодних умовах.

При виборі спального мішка слід усвідомлювати, що лабораторні показники, зазначені на спальниках виробниками, отримані в штучно створених умовах і не можуть повністю відображати умови туристиних походів. На реальну можливість спати в спальнику також впливають вологість повітря, вітер, втома людини, рівень гідратації, вік, особливості організму, хвороби та безліч інших показників. Використовувати температури спальників, тестованих за одним стандартом можна для порівняння різних моделей між собою. Спальні мішки, на яких не зазначено інформацію про сертифікацію, слід купувати обережно, оскільки ніяких гарантій про справжню якість та можливості теплозбереження визначити для них важко. Часто такі спальники виробляються без нормального тестування, досвіду розробників та отримують температурні маркування "на око". В нашому магазині завжди можна розраховувати на чесну консультацію про температурні режими спальних мішків та експертну оцінку можливостей спальників без сертифікатів.

Форма зимового спальника: кокон, ковдра чи квілт?

Форма спальника — один з тих моментів, з якими слід наперед визначитися при покупці спального мішка. Це разом з правильно підібраними розмірами спальника напряму впливатиме на комфорт сну та зручність.

Спальники-ковдри для зими — це моделі у формі прямокутника, по одній зі сторін якого пришита блискавка для відкривання спальника. Також блискавка зазвичай продовжується і в нижній частині спального мішка для того, щоб його можна було відкрити повністю та використвувати як повноцінну ковдру великого розміру. Також такі спальники часто можна зістібнути попарно та отримати великий "конверт", в якому тепло відпочивати буде більш ніж одній людині. В двох зістібнутих спальниках навіть можливо спати втрьох. Спальники в формі ковдри завжди важчі від спальників у формі кокона при тих же матеріалах і температурах. Це пов'язано просто з більшою кількістю матеріалу, який йде на їх виготовлення. Важливий плюс спальників прямокутної форми — суттєво більший простір для ніг. Якщо ви звикли спати, розкинувши ноги, або постійно крутитися уві сні та відчуваєте дискомфорт у вузьких спальниках-коконах, максимальну свободу рухів забезпечить саме спальник-ковдра. Радимо звернути увагу також на гібридний спальник збільшених розмірів — Trimm Divan, що має форму прямокутника, але не розкривається в повноцінну ковдру. Для військових спальник у формі ковдри зазвичай буде зручнішим, адже їх простіше знайти в форматі з більшою шириною, коли важливо спати одягнутим або зі спорядженням. Також спальник-ковдра дозволяє спати взутим, відкривши його у нижній частині.

Спальники-кокони мають звужену донизу форму, та загалом покликані повторювати форму тіла з розширенням у плечах для економії ваги. Така форма може економити до 20% або й більше ваги, що важливо для туристів, які економлять вагу. Завдяки своїй формі, спальники у формі кокона забезпечують кращу теплоізоляцію за рахунок того, що людині всередині не доводиться обігрівати собою додатковий простір та об'єм повітря. З цієї причини купути спальник для зими у формі кокона — більш ефективний спосіб зігрітися в люті морози. Спальники для холодних умов обов'язково повинні мати утеплюючий комірець, що не дозволяє потрапляти холодному повітрю всередину через отвір для обличчя, затяжку на капюшоні. Втім, для хорошого сну в холод, варто пам'ятати, що спальний мішок — це лише один з елементів спальної системи, і тепло забезпечують також хороший туристичний килимок та вкладиш для спальника.

Квілт — наступна віха розвитку туристичних спальників, покликана зменшити вагу виробу за рахунок зменшення площі утеплення в тих місцях, де він працює не ефективно. Зрозуміло, що коли людина лежить в спальному мішку, притиснутий утеплювач практично не виконує свою функцію. Тому в квілтах наповнювач відсутній в нижній частині там, де від охолодження людину захищає теплий килимок. Квілт жорстко приєднується до килимка та завжди працює в парі з ним, тому форма їх має відповідати одне одному. При виборі зимового квілта на заміну спальнику класичної форми слід добре розуміти як спати в ньому, а також чи зручно вам буде крутитися всередині спальника.

Вага зимового спальника

Від ваги спальника залежить зручність його транспортування та зберігання в рюкзаку під час походу. Оскільки зимові спальники зазвичай мають більше утеплювача, вони будуть важчими ніж звичайні спальники для літа чи міжсезоння. Синтетичний спальник для зими з хорошим утеплювачем навряд може мати вагу менше, ніж 1,5 кг і на такий показник варто орієнтуватися, щоб відсіяти відверто неякісні дешеві моделі. На температури нижче за -12°C слід розраховувати на спальник вагою 2 та більше кілограми. Пухові зимові спальники з хорошим наповнювачем та легкими тканинами, розраховані на температури нижче -15°С навпаки можуть мати вагу навіть менше ніж 1 кг. Сучасні технології та матеріали дозволяють робити спальники досить легкими, тому варто двічі подумати перш ніж купувати великі та об'ємні моделі з вагою понад 2,5 кг — такий показник може свідчити про використання тканин чи наповнювача, абсолютно не виправданого в зимових спальниках.

Де купити спальник для зими?

Вибрати правильну модель та купити зимовий спальник для туризму, альпінізму, походів різної складності та тривалості, для військових ЗСУ допоможуть в магазині туристичного спорядження Top Rope. Ми порекомендуємо прийнятний варіант спального мішка для тих, умов, в які ви плануєте потрапити, пояснимо відмінності між різними моделями спальників та їх утеплюючим ефектом. Купити спальник можна в магазині у Полтаві, або з доставкою по Україні різними поштовими службами.

Також радимо звернути увагу на спальники для весни-осені, якщо Ви не ходите в зимові походи, але бажаєте спати в теплі протягом весняно-осіннього сезону і при цьому мати компактне спорядження. Як прати спальник, можна прочитати в нашому матеріалі за цим посиланням.

Залиште своє ім’я та номер телефону і ми зателефонуємо Вам в робочий час.



Написати в Telegram
Написати в Viber
Замовити дзвінок
Всі контакти